قیمت روز آپارتمان در تهران

ارسال شده توسط در

بازدید 358 مرتبه

برخی از کارشناسان از این بابت خشنود هستند که بالاخره متقاضیان در بازار مسکن، زمان مناسب خرید را تشخیص داده اند و برای یکبار هم که شده در شرایط گرانی مسکن پا به بازار نگذاشته اند.

به گزارش دنیای اقتصاد، برخی از فعالان بازار مسکن معمولا از یکی دو ماه مانده به سال نو برای تشویق خریداران به سمت بازار مسکن، از افزایش قیمت های پیشنهادی در نزدیک ترین زمان خبر می دهند و این ترفند هم امسال توسط عده ای از مشاوران املاک صورت گرفته است.

اما نکته جالب در بازار فعلی مسکن، «میزان قدرت خرید متقاضیان» است. زمانی که متقاضیان قدرت کافی برای خرید ندارند چطور با گران تر شدن، قدرت خرید پیدا می کنند!

بنگاهداران املاک همیشه براین باور هستند زمانی که قیمت ها برای طولانی مدت ثابت باقی می ماند و حتی برخی از فایل ها با کاهش هرچند جزئی مواجه می شوند، خریداران از بازار استقبال نمی کنند، اما به محض افزایش قیمت، بازار خرید و فروش از رونق برخوردار می شود.

براین اساس، بنگاه های املاک به مالکان و بسازو بفروش ها اعلام می کردند در ماه پایانی سال، قیمت ها افزایش پیدا می کند به همین جهت آنها به دنبال گرانی بیشتر مسکن بودند، اما با ادامه رکود در بازار مسکن و ثبات قیمت ها به نظر می رسد که مالکان تصمیم به فروش واحدها گرفته اند.

با این تفاسیر فعالان بازار مسکن در شرایط فعلی معتقدند که این ترفند جواب خواهد داد، اما شواهد در بازار خرید و فروش مسکن، مساله دیگری را عنوان می کند.

امسال، اما تیر این دسته از مشاوران املاک تا به امروز به سنگ خورده است، چراکه شایعه گرانی و حتی افزایش قیمت واقعی مسکن تاثیری بر حجم خریداران در این بازار نداشته است.

برخی از کارشناسان از این بابت خشنود هستند که بالاخره متقاضیان در بازار مسکن، زمان مناسب خرید را تشخیص داده اند و برای یکبار هم که شده در شرایط گرانی مسکن پا به بازار نگذاشته اند.

البته عده ای دیگر از کارشناسان مسکن معتقدند که عدم خرید از بازار مسکن در شرایط کنونی به دلیل «قدرت تشخیص صحیح» خریداران نیست، بلکه به علت «عدم قدرت خرید» متقاضیان است.

اما به هر حال چند وقتی است که خریداران در حین مواجه شدن با خبرهایی که امکان افزایش قیمت مسکن را احتمال می دهند یا حتی در واکنش به کاهش جزئی قیمت فروش تعداد انگشت شمار فایل ها، تاکید دارند که با وجود این قیمت ها، به بازار خرید مراجعه نخواهند کرد و در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها خواهند ماند.

336753_878

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>